Showing posts with label Magustoidud. Show all posts
Showing posts with label Magustoidud. Show all posts

Wednesday, May 30, 2012

Kamavaht maasikatega

Maasikaid jäi veel veidi alles ja et need halvaks ei läheks, pidin need ruttu ära kasutama. Tegin maasikamaitselist kamavahtu. See magustoit on jällegi maailma lihtne ja hea aga samas sobib kasutamisel ka peenemal üritusel :)
Kasutasin:
200g toorjuustu (mul vähe soolakas philadelphia)
200ml vahukoort
3 sl kamajahu
4 sl suhkrut
8 maasikat
Blenderdasin toorjuustu ja maasikad ühtlaseks. Vahukoore vahustasin suhkruga ja segasin hulka kamajahu. Vahukooresegule lisasin maasika-toorjuustukreemi ja segasin hästi ära. Valmis. Eriti lihtne ja hämmastavalt maitsev. Mulle meeldib see magustoit rohkem kui ta on veidi külmikus seisnud, et toorjuust saab natukene tahkemaks tõmmata. Ilus kaunistus peale ja voilaa. Sööks selle magustoidu üksi ära aga ei, kuna ma kokkan viimasel ajal liiga palju magusat, läheks see ilmselgelt liiale :)))

Head isu!

Tuesday, May 29, 2012

Lumepallisupp

Tundub, et olen magustoitude lainel :) Vahepeal sai lumepallisuppi teha. Veel aasta tagasi julgesin ma öelda, et pole kunagi lumepallisuppi söönud. Ma ei tea kas see ka tõsi oli aga ma ei mäletanud küll, et oleksin saanud. Idee mingist magusast munasupist kõlas minu peas sama õõvastavalt nagu kunagi kooli ajal lõunaks pakutud karamellikissell. Vot oli asi mida mina ei suutnud süüa. Mul ei olnud kisselli enda maitse vastu midagi AGA ajaks mil me sööklasse jõudsime, oli kisselli peale tekkinud paks "nahk" ja vot see minu jaoks asja ära rikkuski. Ma lihtsalt ei suutnud seda süüa. Samuti ei salli ma kui piimasupi peale mingi õrn nahakiht tuleb ... ei tea, minu kiiks lihtsalt. Ühesõnaga ei osanud ma lumepallisupist ka midagi arvata kuni kaasa ema seda pool aastat tagasi pakkus. Ma olin üllatunud kui hea see oli :) Sel hetkel kui seda sõin, otsustasin, et teen seda varsti ise ka. Kui ükspäev kl 07 ärgates ma köögi laualt resti mune avastasin (õhtul neid seal veel ei olnud seega kujutage ette minu hämmingut), oli kindel, et läheb lumepallisupi tegemiseks.
Kasutasin:
Kisselliks
1l piima
6 munakollast
6sl suhkrut
1 tl vaniliini:
Beseeks
6 munavalget
2dl tuhksuhkrut
1tl vaniliini
0,5-1l piima keetmiseks

Kisselliks kuumutasin piima ja piimale lisasin eelnevalt suhkru ja vaniliiniga vahustatud munakollased. Kuumutasin paar hetke veel ja valmis. Beseeks vahustasin munavaged vaniliiniga segatud tuhksuhkruga kõvaks vahuks. Ajasin piima keema (õrnalt, mitte nii, et pott väriseb) ja hakkasin piima sisse lusikaga munavalgetörtsusid tõstma. Panin potti nii palju törtse kui mahtus ja siis keerasin need korra veel vedelikus ümber, et teine pool ka valmiks ja tõstin piima seest välja ning jagasin järgmised portsud munavalget piima sisse kuniks munavalge otsa sai. Serveerides kallasin kausikesse kisselli ja lisasin mõned munavalgetörtsud. Päris hea sai ikka :) Kogustega on nii, et minu arvates nende munavalgetörtsude järgi oleks pidanud kisselli rohkem olema. Mul sai kissell otsa kui ligi pooled törtsud alles olid. Järgmine kord teeksin törtsusid vast neljast munast...
Head isu!

Thursday, December 8, 2011

Basiiliku panna cotta

Magustoiduks panna cotta, mis on Itaaliapärane magustoit. Tegemist suhteliselt rammusa asjaga jälle. Aga taas selline magustoit mida ma varem polnud teha proovinud seega lihtsalt huvi pärast pidin valmistama. Kuna ma olen seda varem ka söönud ja just klassikalist varianti, maasika toormoosiga siis mina otsustasin teha miskit huvitavamat ja sügavkülmas leidub mul värsket basiilikut, seega proovisin sellega.
Kokku kasutasin (kogus kahele):
250ml vahukoort
kolmveerand zelatiinilehte
1vaniljekaun
väike peotäis basiiliku lehti
25g suhkrut
Valasin vahukoore väiksesse kastrulisse, lisasin basiiliku lehed ja suhkru. Poolitasin vaniljekauna, lisasin kauna sisu vahukoorele ja viskasin kauna enda ka kastrulisse. Kuumutasin keemiseni ning hästi madalal tulel keetsin maksimaalselt minuti. Eemaldasin basiiliku lehed ja vaniljekauna. Otsisin erinevaid nõusid, kõigepealt pokaali ja kallasin läbi peene sõela selle sisse ning asetasin külma. Pokaalist saab otse kenasti serveerida. Teisena tahtsin proovida sellist serveerimist kus nõust kummutatakse panna cotta välja taldrikule. Selleks kasutasi oma silikoonist muffinivormi :)))) Kallasin ühte pesasse segu läbi sõela ja asetasin ka selle külma. Külmas võiks see seista vähemalt 4-5 tundi aga mulle isegi meeldiks kui üleöö oleks külmas. Mul vormi oma seisiski üleöö ja vormist tuli ka kenasti välja nii, et kastsin vormi enne hetkeks kuuma vee sisse ning seejärel kummutasin taldrikule.
Maitsest - ma olin üllatunud ja täitsa tõsiselt kohe. Basiilik oli super valik!!! See mõnus maitsenüanss mis basiilik panna cottale andis oli hämmastavalt hea. Tavaline panna ei ole jälle üldiselt mu lemmik kuna on liiga rammus no ja ega basiilik seda rammusust ära ei võtnud :))) aga ta peitis selle koore maitse ära ja tõesti hea oli. Ütleme nii, et igapäevaseks magustoiduks ei sobi aga kui külalisi tuleb ja tahad kohvi kõrvale midagi head ja huvitavat siis see just ongi see!
Need mustad täpikesed on vanilje seemned :)
Sellise serveerimise viisi puhul soovitan kasutada kolmveerand želatiinilehte
Head isu!

Magustoidu kõrvale filmisoovituseks päris kindlasti EI ole film "Immportals" ega "Captain America"

Sunday, December 4, 2011

Pannkoogid pärmiga

Juba ammu olen proovinud teha häid pakse pannkooke nii sooda kui küpsetuspulbriga aga need vajuvad ikka peale jahtumist ära seega läksin nüüd kindla peale välja ja tegin pärmiga.
Kasutasin:
25g pärmi
500ml piima
600g jahu
2muna
10sl suhkrut
0,5tl soola
0,2dl õli
vanillsuhkrut
Sulatasin pärmi soolaga ning segasin suhkru, lahtiklopitud munade, piima, jahu ja teiste ainetega ja lasin kerkida. Päris suureks kerkis, mul jäi kausist igatahes puudu ja hakkas üle ajama :) Kavatsesin tainast kaks korda kergitada aga kui juba üle kerkis, hakkasin ruttu küpsetama, et tainast eest ära saada ja unustasin täielikult eelmise mõtte. Mõnus, päris õiged paksud pannkoogid, ma olen rahul :)
Head isu!

Õhtul saime pannkooke filmi kõrvale nosida, seekord oli kinokavas film nimega "Immortals." See film oli nii halb, et ma ei taha sellest rohkem rääkida. Samas paar päeva tagasi vaatasime filmi nimega "Drive," mis mulle väga meeldis. Kuigi tegemist oli täiesti tüüpilise draamaga siis heaks teeb filmi selle venitatud kaadrid. Pikad kaadrid sellest kuidas mees lihtsalt aknast välja vaatab või mööda linna ringi sõidab. Kuidagi lummavad kaadrid lausa, palju annab nendele juurde ka soundtrack, mis oli samuti super! Film oli ülimalt uimane ja aeglane ning kui üldiselt ajaks see mind närvi siis selle puhul tegi see just filmi heaks :)

Wednesday, October 26, 2011

Magustoit "jääkidest"

Tegelikult päris nii hull asi pole, kõlas andekalt lihtsalt :)))
Tegin täna Digestive põhjaga kooki ja natuke küpsisepuru jäi alles. Leidsin külmkapist veel üht-teist ja maitsev ning ülikiire magustoit oli valmis :) Kes ütles, et kokkamine keeruline on???
Kasutasin:
küpsisepuru
kohupiimakreem (vaniljemaitseline)
maitsestamata jogurt
puuviljakompott

Kuna ma ei tohi väga praegu tooreid puuvilju süüa, olen avastanud enda jaoks puuviljakompotid. Pole küll nii head kui päris puuviljad aga raskel ajal ajavad asja ära :) Magustoiduks raputasin kihi küpsisepuru klaasi põhja, peale kokku segatud kohupiimakreem ja jogurt, selle peale omakorda puuviljad. Edasi jälle puru, kreem ja puuviljad. Kõige peale lisasin ka 2 tl kompotivedelikku. Väga hea kiire ja maitsev magustoit sai ja seda kõigest paari minuti ning käepäraste vahenditega :)Head isu!

Leivasupp

Igat toitu on võimalik ära rikkuda seega kuigi mulle leivasupp üldiselt meeldib, olen saanud ka päris kohutavat versiooni sellest. Kuna viimati sai leivasuppi vist keskkooli ajal koolisööklas siis mul veidi isutas... ja leib ka kuivas juba kapi peal. Ise polnud ma varem seda teinud seega oli see mulle päris huvitav :) Internetist leidsin põhiretsepte kuidas seda üldse tehakse ning nende põhjal siis endale kõige mõnusam välja katsetatud.
Kasutasin:
440g leiba (Fazeri must vormileib)
4dl vett
1,5dl puuviljakompoti vedelikku
1dl puuviljakompotti
1tl vanillsuhkrut
näpuotsatäis soola
maitse järgi suhkrut

Panin leiva vette likku u 15 minutiks ning seejärel tõstsin selle potti (ei pigistanud vedelikku leivast välja). Potti lisasin veel 3dl vett ja kompotivedeliku. Kui mul oleks kompotti ja selle vedelikku rohkem olnud, oleksin seda rohkem pannud aga mul oli alles vaid kompoti põhi. Lisasin ka kompoti enda, kuhu kuulusid aprikoos, ananass, pirn, virsik. Ja keetsin madalal kuumusel kuni leib oli täitsa katki ja siis lisasin 1tl vanillsuhkrut ja tavalist suhkrut kuskil 3sl. Edasi kallasin kogu massi blenderisse ja blenderdasin mõnusaks kreemjaks. Kallasin kreemi tagasi potti ja kuna see tundus mulle ikkagi liiga paks, panin poti pliidile tagasi ja lisasin veel 1dl vett. Kusjuures kasutasin sama vett kus sees leiba leotasin. Kui mass oli tagasi potis maitsestasin üle. Lisasin veits soola ja isegi suhkrut juurde.
Tavaliselt serveeritakse leivasuppi kas vahu- või hapukoorega. Mina tegin segu hapukoorest ja maitsestamata jogurtist, mida maitsestasin vähese vanillsuhkru ja tavalise suhkruga.

Minu mälestused leivasupist olid head aga oma tehtud supp on ikka kõige parem :)))Head isu!

Friday, September 23, 2011

Hapukoore küpsisetort

Vahepeal on nii palju juhtunud, et polegi aega olnud viimaseid retsepte kirja panna :)
Hapukoore küpsisetort on kook, mida ma teen suhteliselt tihti sünnipäevadeks või kui lihtsalt on külla tulemas rohkem inimesi. Seekord meisterdasin selle muskale sünnipäeva puhul tööle kaasa. Retsept on nii lihtne, et ei peaks isegi kirja panema aga kuna ma IGA kord seda tegema hakates meenutada püüan mitu pakki küpsiseid ja muid vahendeid tarvis läheb, valitseb mu peas täielik teadmatus ja ostan asju umbes, millest ligi pooled jäävad alles. Siit saan ma edaspidi ka ise endale koguseid meenutada :)
Kasutan kandikut, kuhu mahub 5x7 küpsist. Selle koguse peale kasutan:

3 pk(500g) hapukoort
7 pk (+1 küpsis) Selga kondentspiimamaitselisi küpsiseid
300g piimashokolaadi
100g valget shokolaadi
lahjat kohvi
veidi piima v koort shokolaadi sulatamiseks

Kõigepealt laon kihi kohvist läbi käinud küpsiseid kandikule ning nende peale laotan otse pakist korraliku kihi hapukoort. Ei mingit suhkrut ega muid maitseaineid, puhas hapukoor. Hapukoore peale uus kiht leotatud küpsiseid, hapukoor, küpsised,hapukoor, küpsised ning viimane kiht hapukoort. Ma teen tavaliselt nelja küpsisekihiga. Kõige peale jääb igatahes hapukoor, mille peale kallan sulatatud piimashokolaadi (shokolaadi sulatan tilga piimaga, et see peale sulatamist ja koogile laotamist ei muutuks tagasi sama tahkeks kui tahvlishokolaad, muidu on paha süüa kooki), mille ajan õrnalt laiali, et hapukoor oleks kaetud. Eriti meeldib mulle kasutada purustatud pähklitega shokolaadi ning selle sisse võib sulatamisel panna nt rummiessentsi või ehtsat alkoholi maitseks. Samuti võib ju kasutada ka juba maitsestatud shokolaadi, nt piparmündimaitselist vm. Edasi sulatan valge shokolaadi ja piserdan tumeda peale kaunistuseks kuidas parajasti tuju on. Küpsiseid olen ka proovinud erinevaid ja leidnud, et mulle meeldivad Selga omad näiteks palju rohkem kui Kalevi omad. Juba sellepärast, et need on suuremad. Maitselt kas kondentspiima või iirise omad. Suur vahe on minu arvates erinevatel küpsistel :) Suvel olen ka ühe kihi vahele kas maasikaid või vaarikaid pannud.
Kui külla tuleb vähem inimesi, on vahva teha ka portsjonikooke - igaühele ühe küpsise suurune neljakihiline shokolaadiga tornike :)
Parim on kook kui see on üleöö seisnud.

Head isu!

Tuesday, September 20, 2011

Mandlitega ahjuvirsikud

Olen ammu plaaninud proovida ahjus nektariine või virsikuid mandlite ja meega ning hiljuti poes puuviljaosakonnas komistasin ma lihtsalt virsikukastidele otsa ja see oli kindel märk, et tuleks virsikuid osta :) Teistele koostisosadele ma eriti ei mõelnud, teadsin, et mul igast tavaari olemas, mis peaks sobima küll. Sama virsikumagustoidu mis mul peas keerles, leidsin ka sõbranna blogist.

Kasutasin päris küpseid virsikuid, et neid lihtne poolitada oleks. Lõikasin noaga tiiru peale kuni kivini ja keerates poolitasin virsikud. Jagasin need ahjuplaadile ja igale virsikupoolikule jagasin koostisosi järgmiselt:

1/4 tl taluvõid
1 tl mett
0,5 tl fariinsuhkrut
1 sl mandlilikööri
1 sl mandlilaaste

Koostisosad peal, lükkasin virsikud ahju 175 kraadi juures 20 minutiks. Natukene segu voolas küpsemisel ka ahjuplaadile. Kui serveerisin virsikuid, tõstsin lusikaga ka plaadile voolanud segu veel peale.

Jube maitsvad olid, tundsin ainult vaniljejäätisest kõrval puudust :)
Head isu!

Tuesday, September 13, 2011

Shokolaadikreemi kook

Eile algas kalli kaasa sünnipäevanädala trall, mille esimene osa kandis nimetust Perekond. Esimese ürituse magusaks tahtsin teha miskit mõnusalt kreemist shokolaadikooki. Siit-sealt on meelde jäänud erinevad keedukreemi koogid ja otsustasin teha shokolaadi keedukreemi küpsisepõhjale, mida omakorda katab väike kiht vahust toorjuustu. Toorjuust ja shokolaad on muska lemmikud seega arvasin, et talle meeldiks :)
Taigen:
300g shokolaadivahvleid
1sl nisujahu
80g võid
Shokolaadikreem:
4 munakollast
170g suhkrut
50g maisitärklist
0,5tl soola
715 ml piima
150g piimashokolaadi
100g tumedat shokolaadi
2 sl võid
vanilliessentsi
Toorjuustukreem:
200g toorjuustu
150 ml vahukoort
3 tl tuhksuhkrut
vaniliini
Kaunistamiseks veidi shokolaadi

Kasutasin Selga shokolaadivahvleid, pakis oli 180g, kasutasin veits üle pooleteise paki. Koogivorm on mul u 28 cm diameetriga. Purustasin vahvlid blenderis ja vahvlipuru kummutasin kaussi, kus kallasin juurde kergelt sulanud või ja jahu. Mätsisin seda tainast natuke ja seejärel vooderdasin sellega oma koogivormi. Vormi põhja panen alati ringikujuliselt välja lõigatud küpsetuspaberi, et kui muud moodi koogitükki kätte ei saa, siis paberiga koos ikka saab :)))
Kreemi jaoks kuumutasin piima, mikserdasin munakollased eelnevalt tärklise ja soolaga segatud suhkruga ning lisasin piimale kui piim juba peaaegu kees. Lasin u 1-2 minutit keeda(pidevalt segades). Kohe peaks näha olema, et kreem muutub paksemaks. Lisasin vanilliessentsi ja eelnevalt puruks murtud shokolaadi ning või. Kuna kreem oli jube kuum, sulas shokolaad ja või selles koheselt. Segasin kuni shokolaad oli sulanud ja lasin kreemil natukene seista, et see päris tulikuum ei oleks ning seejärel kallasin segu vormi küpsisepõhjale ja lasin täielikult jahtuda, lõpuks panin koogi külmkappi. Kui kook oli juba mõnusalt külm, valmistasin toorjuustukreemi. Selleks vahustasin vahukoore ja toorjuustu tuhksuhkru ja vaniliiniga. Saadud segu jaotasin koogile shokolaadikreemi peale. Vahekord selline, et enamik ikka shokolaadikreem ja toorjuustukreemi vaid väike kiht. Toorjuustukreemi peale riivisin tumedat shokolaadi. Kooki on mõistlik teha päev varem kui serveerid kuna see jahtub kaua ja seejärel võiks see külmkapis ka veel seista enne serveerimist. Mina tegin samal päeval kui serveerisin aga tõesti, järgmisel hommikul oli see palju parem! Koogi kreem oli kurrrja kui maitsev!!! Iga kord kui külmkapi ukse lahti teen, pean kasvõi väikse ampsu seda kooki võtma .... häbi! Toorjuustukreem peal on ka mõnus ja kuna shoksikreem on suhteliselt magus, annab selle kreemi tagasihoidlik maitse just õige kombinatsiooni. Soovitan proovida, maitseelamus oli tõesti super ja muskale ka väga meeldis!
Head isu!

Monday, August 8, 2011

Banaanipannukad

Puuviljakorvi ümber tiirutas üks üksik imepisike kärbes, nimetagem teda Juhaniks. Et Juhanile omasuguseid juurde ei tuleks, pidin hakkama hoolsalt oma suure tuhinaga ostetud banaanihunnikut ära kasutama. Esimene plaan oli teha banaanipannkooke. Mõeldud-tehtud. Kogused mõõtsin järgmiselt:
2 muna
9 sl jahu
300 ml piima
3 banaani
2 sl hapukoort
1 tl sidruniessentsi
paar tilka vaniljeessentsi
1 tl küpsetuspulbrit
0,5 tl soola
2,5 sl suhkrut

Tegin pannkoogitaigna nagu seda ikka tehakse, segamiseks kasutasin algusest peale mikserit. Kõigepealt vahustasin munad suhkru, soola ja essentsidega, lisasin piima ja jahu vaheldumisi, lõpuks hapukoore, seejärel purustasin kahvliga banaanid ning lisasin segusse. Mul olid head väga valmis banaanid, jube lihtsalt läksid katki ja mikserdades muutusid parajaks massiks, tükke taigna sisse ei jäänudki väga. Viimasena lisasin küpsetuspulbri.

Päris hea tainas tuli, st et sai ka suuri pannkooke teha väga kenasti aga ma ise tahtsin väikeseid seekord :) Pannkoogid said üllatavalt head, väga mõnusa banaani maitsega ja mitte mingisugust moosi ma peale ei tahtnud. Igasugune moos oleks arvatavasti banaani omapärase maitse lämmatanud. Enne esimese pannkoogi proovimist olin veel suhteliselt skeptiline, arvasin, et suhteliselt imalad koogid tulevad. Seetõttu lisasin ka sidruniessentsi aga kui juba esimest pannukat proovinud olin, küpsetasin edasi hea meelega kuna maitsesid hästi :) Isegi mu kallis kaasa, kellele üldiselt uued maitsed esimese korraga ei meeldi, oli meeldivalt üllatunud ja sõi kooke isuga. Tema samuti ei tahtnudki moosi peale, need olid ilma poole paremad!Head isu!

Wednesday, July 13, 2011

Mandliparfee

Parfee on magustoit mida juba ammu olen tahtnud valmistada ja nüüd sobis see ideaalselt. Mõnus magus ja külm lõpetus õhtule. Magustoidu tegin tegelikult juba eelmisel õhtul valmis kuna see pidi sügavkülmas olema.
Leidsin ka ühe mandliparfee retsepti kuid minu jaoks oli see suht halvasti kirjutatud - nt koostisosades olid kirjas ühes toiduained aga kirjelduse järgi polnud neid vajagi. Kuna ma seal veel üht-teist muutsin, siis kirja panen ikka selle mille järgi mina seda valmistasin.
Parfee tegemiseks valmistasin eraldi kolm massi: toorjuustumass, munamass ja mandlimass. Koostisosad olid vastavalt:
Toorjuustumass: 250 g toorjuustu; 500 ml vahukoort;
Munamass: 100g suhkrut; 100 ml kohvikoort; ;5 muna; 500 ml vahukoort
Mandlimass: 200g mandleid; 120g valget suhkrut; 4 sl fariinisuhkrut; 200ml kohvikoort
Kõik koostisosad võtsin juba eelnevalt külmkapist välja, et oleksid toasoojad. Esimesena valmistasin toorjuustumassi. Vahutasin vahukoore, segasin hulka toorjuustu. Valmis, lihtne :) Järgmisena munamass ... see oli juba veits keerulisem. Lõin kaussi 5 muna ning vispeldasin neid kuumaveevannis. Vispeldamise ajal lisasin suhkru, kohvikoore, vahustamata vahukoore ja lihtsalt vispeldasin. Mulle üldiselt see kuumaveevanni süsteem ei meeldi, JUBE kaua võtab aega! Seega kummutasin segu väiksesse potti ja kuumutasin seda madalal kuumusel otse pliidi peal. Nii kaua kuumutasin kuni segu hakkas natukene paksenema, siis aitas. Tõstsin jahtuma. Mandlid viskasin blenderisse ja lasin tükkideks. Samal ajal lisasin mandlimassile mõeldud suhkru kuiva panni peale ja ootasin kuni see sulama hakkab. Mandlite tükid lisasin pannile suhkru sisse ja segasin pidevalt kuni mandlitükid olid mõnusalt karamellised. Seejärel kallasin pannile kohvikoore ning võtsin panni pliidilt ära. Segasin kohvikoore mandlitega ning lisasin munamassile. Et toorjuustumass kohe päriselt ära ei sulaks, lasin muna-mandlimassil korralikult jahtuda. Päris ära jahtuda ma ei jõudnudki lasta (kiire hakkas, pidime kodunt ära minema, muidu oleksin rohkem jahtuda lasknud), selline väheke soe oli kui ma toorjuustumassi ka juurde vispeldasin. Edasi vooderdasin keeksivormi toidukilega ning kallasin saadud massi vormi. Jätsin kilet pikalt üle ääre, et saaksin tõmmata selle ka peale, et külmas miskit maitset juurde ei saaks ning asetasin vormi sügavkülma. Koguseliselt peaks mainima, et parfeed tuli väga palju. Meile 5 kesi oleks vabalt jätkunud poolest kogusest ja oleks isegi veits üle jäänud :) Aga kuna see tuli niiiiiiii imehea siis on mul isegi hea meel, et seda palju sai :))) Parfee ise on suhteliselt magus seega kõrvale serveerisin maasika-basiiliku toormoosi. Viskasin blenderisse lihtsalt peotäie maasikaid, lisasin 5 lehte värsket basiilikut ja 1sl suhkrut ja blenderdasin kuni segu oli ühtlane. Jätsin moosi meelega vähese suhkruga kuna maasikad ise olid juba magusad ja natukene hapukam moos oli väga hea magusa parfee kõrvale.

Head isu!