Wednesday, December 12, 2012

Pad Thai krevettidega

Suve pikendamiseks käisime oktoobri lõpus Tais puhkamas, kus saime mitu nädalat nuudlitest ja riisist toituda :))) Eks tegelikult sai seal ka kõike muud aga igas menüüs kõige paremini teadsime me sööki nimega Pad Thai, mida pakuti erinevat moodi: krevettidega, erinevate mereandidega, kanaga, loomalihaga jne. Tellides sai ise ka valida, missuguste nuudlitega seda rooga soovid. See oli seal kalli kaasa lemmik söök kuna ta teadis mida ta saab kui selle tellib ja see maitses talle. Meile kõigile maitses tegelikult aga teised eksperimenteerisid rohkem kohalike toitudega...vastu pükse saime ka rohkem :) Pad Thaid soovis abikaasa edaspidi ka koduses menüüs kohata. Korra ma juba katsetasin seda aga kuna mul ei olnud sel hetkel kõiki vajalikke koostisosasid kodus olemas, ei tulnud see päris õige. Seekord olid ettevalmistused tehtud ja tulemused hämmastavalt head:) Nii palju täpsustan, et sellist asja nagu tamarindi pasta ma lihtsalt ei suutnud leida kahest poest, mida külastasin, seega asendasin selle Worchesteri kastmega, mille koostises seda leidub.
Kogusest piisab vabalt 4 suure söömaga inimesele.
Kasutasin:
250g riisinuudleid
180g kooritud krevette
2 muna
5 suuremat küünt küüslauku
2-3cm jupp porrut (parem oleks kasutada rohelist sibulat väike punt)
oaidusid
50g röstitud pähkleid (mul maapähkel)
õli
1 laim
tšillit (soovi korral)
Kastmeks:
4sl Worchesteri kastet
9tl kalakastet
6tl sojakastet
80ml kanapuljongit
5tl tšillikastet
4tl fariinsuhkrut
Lasin potis vee keema, keerasin pliidi kinni ja panin nuudlid paariks minutiks vette ligunema. Need ei tohi päris valmis saada vaid nii kolmveerandi peale kuna hiljem lähevad need veel pannile. Vahepeal segasin kokku kastme, milleks lihtsalt ühendasin kõik kastme komponendid ja segasin korralikult. Tulemus peaks olema magus-hapu kaste, mis on samas hästi soolane ning piisavalt tšilline. Samal ajal pannil kuumutasin õli, lisasin küüslaugu, porru ja krevetid. Segasin neid pannil nii minuti-kahe jagu, seejärel kallasin hetkeks kõrvale ning lõin panni keskele kaks muna, mida hakkasin pannilabidaga kohe segama, et tuleks munapuder. See puder peaks aga olema hästi õhuke, seega tuleks kasutada maksimaalset kogu panni pinda või lausa munad ükshaaval teha. Esimesel korral jätsin krevetid muna tegemise ajal pannile, lihtsalt lükkasin kõrvale ja tulemuseks oli krevetiomlett. Ju mul pole piisavalt suur pann. Seejärel lükkasin panniletagasi krevetid ja lisasin nuudlid ning kallasin peale kastme. Segasin nuudleid plastikust toidutangidega ehk segamise all mõtlen nende pidevat tõstmist tangide ning pannilabida abil. Lihtsalt segades läheb asi pudruks. Vahepeal maitsesin ning lisasin poole laimi mahla pigistades ning minu jaoks oli vürtsikust vähe, seega lisasin Taist toodud kohalikku tšillit. Imepisikesed aga VÄGA kanged kuivatatud kaunad. Lisasin neid kaks ka ja võttis juba veidi tulitama :) Kõige viimasena lisasin peotäie idusid ning segasin veel veidi. Kokku vast 4-5 minutit aga eks peab maitsema, et nuudlid oleksid valmis. Serveerides lisasin laimipooliku ja kallasin toidu üle hakitud maapähklitega, täpselt nagu seda igal serveerimisel Tais tehti. Raputasin peale ka veidi idusid juurde kuna mulle need hästi maitsevad.
Kallile kaasale meeldis seekordne pad thai VÄGA, ta oli hämmingus, et ma lõpuks suutsin genereerida Tai söögikohtadega absoluutselt konkureeriva Pad Thai. Miks ma kasutan oma kalli kaasa sõnu kui suurt kaalunumbrit toitude hindamisel? Sest ta on minuga selles mõttes aus ja pirtsutab päris palju söögiga. Kui talle meeldib siis on see nagu toidukriitiku hea arvustus. Tänase kohta võiks öelda, et lausa väga hea :)
Kes pole seda varem söönud ja ei oska võrdlusmomenti tekitada, võiks seda ikka proovida. Meil oli hea see moment tekitada, kuid siiski on tegemist tõesti hea toiduga, mitte nostalgiliste meenutustega hiljutisest reisist.

Head isu!

No comments:

Post a Comment