Showing posts with label Kanaliha. Show all posts
Showing posts with label Kanaliha. Show all posts

Monday, December 10, 2012

Mango chutney kana

Chutney on indiast pärit vürtsine puuviljakaste. Keeleabi sõnul peaks eesti keeles kirjutama seda tšatni .... weird. Ma ostsin purgi seda kastet juba üle kuu aja tagasi kui uusi ja huvitavaid maitseid otsisin. Viskasin selle korvi teadmata, mis see täpselt on või mis sellest saab. Täna hommikul avasin purgi ja maitsesin seda. See on selline hästi paks tarretunud moos, mis on tugevalt maitsestatud. Maitstes mõtlesin kohe kana peale, tundus olevat kindla peale minek. Googeldasin veidi ja sain häid palju häid mõtteid, millest ühe lihtsama ka käiku lasin.
Kasutasin:
250g kanafileed
2sl mango chutneyt
1tl riivitud küüslauku
1tl riivitud ingveri
oliiviõli
soola
porrut
Lõikasin kanafilee väiksemateks tükkideks, riivisin ingveri ja küüslaugu, tükeldasin porru. Kuumutasin pannil veidi õli ja lisasin hästi veidikese soolaga maitsestatud kanafilee tükid. Pruunistasin neid paar minutit ning seejäral keerasin kuumuse maha ning lisasin porru ja küüslaugu. Jällegi paari minuti pärast lisasin 2 suurt supilusikat mango chutneyt ja ingveri. Segasin korralikult läbi ning jätsin kana kaane alla hauduma paariks minutiks. Vahepeal jälle segasin aga kokku chutneyga segatult oli kana vast 4-5 minutit pliidil. Valmis. Nii lihtne see oligi. Kaasa maitses ka veel enne kui kodunt välja tormas ja jäi hetkeks laua taha seisma, maitses veel ja ütles, et issand, poleks uskunudki, et see nii hea võib olla. Oli tõesti hea. Mõnus magus-soolane-piprane maitse. Isegi väike härra, kes poole kohaga söögistreiki peab, sõi seda suurima isuga :)
Head isu!

Wednesday, March 14, 2012

Hiinapärane magushapu kana

Tegin eile tavalist nuudlirooga aga kana seekord vähe teistsuguselt. Magushapus kastmes nimelt. Väga mõnus tuli ja retsept ruttu kirja enne kui meelest läheb!!!
Kasutasin:
450g kanafileed
3sl maisitärklist
2sl sojakastet
1 muna
1 paprika või konserveeritud paprika tükke
2 keskmist sibulat
1  ananassikonserv (227g)
1tl riivitud ingverit
1tl riivitud küüslauku
Kastmeks:
227g ananassikonservi vedelik
0,3dl vett
3sl valget veiniäädikat (kui puudub siis pigista sidrunit)
2sl sojakastet
1sl maisitärklist
2sl ketšupit
2sl suhkrut
Kana lõikasin meelepärasteks tükkideks ja kausis segasin tükkide hulka ühe lahtiklopitud muna. Seejärel lisasin sojakastme ja maisitärklise. Segasin. Liha panin kõrvalse seisma ja valmistasin kastme, milleks segasin kõik ained omavahel kokku. Kana praadisin pannil mitmes osas kuldpruuniks ja jätsin oma aega ootama. Edasi panin pannile tükeldatud paprika (mul oli konserv), sibula, ananassi, küüslaugu ja ingveri. Küüslaugu ja ingveri võib ka välja jätta kui mõnele ei istu, magushaput maitset need komonendid ei mõjuta. Mulle endale lihtsalt meeldivad need :) Kuumutasin veidi kõiki komonente pannil ning kallasin peale varasemalt segatud kastme. Seejärel lisasin pannile kana ning segasin veidike, et kõik omavahel seguneks. Valmis serveerimiseks! Väga hea nuudliroa kõrvale.

Head isu!

Friday, January 13, 2012

Täidetud kanafilee

Ega siin muud teha pole kui kokata Tegin seekord kanafileed väikse täidisega, et liha mahlasem jääks ja vahelduseks lihtsalt :) Kasutasin:
2 fileetükki kanast
1sl toorjuustu
1 ananassirõngas
väike tükk värsket paprikat
sool
pipar
väike tükk Castello piprajuust
Tükeldasin paprika, ja ananassi ning segasin kokku toorjuustu ja toasooja Castello juustu. Maitsestasin soola ja pipraga. Sisu valmis, võtsin ette kana. Lõikasin seda lahti õhemaks, et tekiks suurem tükk ja oleks parem kokku keerata. Maitsestasin seda vähese soola ja pipraga ning lihatüki keskele tõstsin täidist nii palju, et servad kokku ulatuksid. Keerasin filee kokku ja sidusin nööriga kinni. Praadisin kuumal pannil küljed pruuniks (see käis suhteliselt hetkega) ning mässisin tükid veel igaks juhuks ka fooliumisse. Küpsetasin ahjus 200 kraadi juures u 20 minutit. Väga hea mahlane liha jäi.
Head isu!

Wednesday, December 14, 2011

Juurvilja püreesupp kanaga

Supipäev!!! Ma ei ole eriline supiinimene aga ma õpin ka alles :) Kallis kaasa on mul veidi tõbine seega midagi suurt kokkama ei hakanud kuna tal nagunii erilist isu pole. Tegin juurviljasuppi kanaga. Alguses ei pidanud see püreesupp olema aga mulle tundus, et nii oleks hea. Oligi :)
Kasutasin:
800ml vett
2 väiksemat kartulit
2 keskmist porgandit
1 sibul
1/2 punast paprikat
3 küüslaugu küünt
1 purk purustatud tomatit
1,5 kanapuljongi kuubikut
1,5sl Merevaiku
1sl mett
õli
sool
pipar
basiilik
parmesani juust!!!
Hakkisin sibula ja 2 küüslaugu küünt ning kuumutasin neid veidi õlis. Lisasin tükeldatud kartuli ja porgandi ning vee. Keetsin natukene pehmemaks ja lisasin puljongikuubikud ning konservi. Keetsin kuni porgand ja kartul olid pehmed. Samal ajal tükeldasin kana ja pruunistasin selle panni peal. Kana maitsestasin vähese soola ja pipraga ning riivisin peale ka ühe küüslaugu küüne ning ribadeks lõigatud paprika. Kui juurviljad olid pehmed, lükkasin kogu juurviljade kompoti blenderisse ja blenderdasin ühtlaseks massiks. Tagasi potti valades lisasin supile kana ja paprika ning lisasin merevaigu ja mee. Kõige viimasena viskasin potti väikse peotäie sügavkülmast võetud värsket basiilikat. Kui merevaik on sulanud, on ka supp valmis. Serveerides raputasin supile parmesani juustu. Mina kasutasin riivitud kuivatatud varianti. Parmesan selle supi peale on vajalik, see toob kõik maitsed kokku ja on lihtsalt super!

Head isu!

Tuesday, December 13, 2011

Meekana

Tänane õhtusöök: meekana ananassiga. Kana ja ananass sobivad minu arvates imehästi kokku! Lisame nende kahe hulka veel ka mett ning veidi juustu ning mina olen müüdud :)
Mis ma siis kasutasin:
kanafilee (igaühele üks fileetükk, seega mul 2tk)
2 ananassiviilu (purgist)
2sl mett
2 küüslaugu küünt
soola
pipart
õli
Esiteks maitsestasin filee soola ja pipraga ning panin kõrvale oma korda ootama. Pann juba kuumas vähese õliga ja sinna riivisin küüslaugu sisse. Raputasin nats panni, et kõik õli saaks küüslaugumaitseliseks ja seejärel panin ka fileetükid pannile. Väga kiirelt keerutasin neid pannil, et mõlemad küljed oleksid veidi valged ning seejärel lisasin pannile mee ning hakkasin fileetükke mee sees keerutama kuni kana oli välimuselt peaaegu valmis. See käis hästi kiirelt ja tegelikult mesi andis kanale pruunika värvuse ja see ei olnud täiesti valmis veel. Võtsin kana pannilt ning asetasin ahjupannile. Iga fileetüki peale asetasin ühe (võib ka kaks :)) ananassirõnga ning raputasin üle vähese juustuga. Ahjupannile kaas või hõbepaber peale ning 200 kraadi juures ahju nii umbes 20 minutit.
Superluks kana. Mee maitse on imeline koos ananassi ja kanaga. See on "must do again" retsept :) Maailma lihtne, kiire ja maitsev.

Head isu!

Thursday, December 8, 2011

Chinese ehk Hiinapärane kana ja nuudliroog

Tänane menüü koosnes hiinapärasest toidust. Hiinapärane kana ja nuudlitega juurvilja vokiroog. Kõigepealt valmistasin kana. Selleks kasutasin:
200g kanafileed
2tl riivitud ingverit
2tl purustatud küüslauku
2 keskmine sibul
3sl sojakastet
2sl autrikastet
200ml vett
1/2 dl suhkrut
veidi soola
Lõikasin kana väikesteks tükkideks ja pruunistasin kergelt pannil. Lisasin pruunistamise ajal ka ingveri, küüslaugu ja tükeldatud sibula. Eemaldasin segu pannilt ja valasin vee asemele, lisasin suhkru ja keetsin sellest siirupi. Kui siirup valmis, panin kana siirupisse ja lisasin soja- ning austikastme. Edasi hautasin hetke kaane all kuni liha oli valminud. Lisasin maitse järgi soola ja valmis see oligi. Väga mõnus magusapoolne kana. Nagu mett oleks kasutanud :)

Kana kõrvale tegin nuudliroa. Kasutasin Santa Maria Thai vokinuudled. Kasutasin:
2 peotäit nuudleid
200grammi külmutatud juurvilju (selline vokisegu kus oli sibulat, paprikat jne, ribadeks lõigatud)
300ml vett
2sl sojakastet
1sl austikastet
1tl riivitud ingverit
1tl purustatud küüslauku
soola
Kallasin vee pannile, lisasin nuudlid ning külmutatud juurviljad ning hautasin kaane all kuni need olid suhteliselt valmis. Edasi lisasin kastmed, ingveri ja küüslaugu ning veidi soola. Valmis see oligi.

Kaasa oli kõigepealt väga üllatunud, et mis sa oskad hiina toitu teha või...nohh oskan miskit jah. Raske see ikka on. Serveerisin ära ja kui esimesed ampsud olid võetud, keerasid minu poole suured silmad küsimusega, et miks ma VAREM seda teinud pole??? Pole nagu pähe tulnud teha, ükspäev muska tuli töölt ja rääkis kui head nuudlivokki ta töö juures sai, sealt tuli mõte alles. Kui toit oli juba poole peal, tuli uus kommentaar, et hiina toitu me enam välja sööma ei lähe, see on täpselt sama hea! Ei nohh, mina olin igatahes kõrvust tõstetud :)))) Hea meelega teen seda veel :) Järgmisena proovime siis kevadrulle ka ehk isegi.

Head isu!

Monday, November 28, 2011

Kana juurviljadega karrikastmes

Kasutan karrimaitseainet suhtelist palju. Kui valin poes kastmete vahel ja variandiks on ka karrikaste, võtan üldjuhul selle. Hiljuti leidsin poeriiulilt enda jaoks huvitava toote: Rainbow karrikaste 420g, medium hot. See sisaldab ka natukene ananassi, paprikat, sibulat. Üllatavalt on see kaste suhteliselt mage, mis mulle meeldib, nii on mul võimalus soola oma maitse järgi lisada. Ka see "medium hot" ei tähenda, et tegemist oleks üldse terava kastmega. Söögitegemiseks on see väga hea aga kaasa proovis seda ka niisama külmalt liha kõrvale, siis ei sobinud :) Kui ma noaotsaga otse purgist maitsesin, tõdesin ka, et tegemist on eelkõige siiski toiduvalmistamiseks sobiva mitte valmiskastmega. Proovisin selle purgi sisu kohe kanaga ära.
Kasutasin:
400g kanafileed
200g külmutatud segu lillkapsa ja brokkoliõisikutest
200g karrikastet
riivitud juust
sool
Tükeldasin kanafilee ja maitsestasin vähese soolaga ning seejärel pruunistasin hästi kergelt pannil. Brokkoli ja lillkapsaõisikuid keetsin paar minutit, et need ei saaks päris pehmeks vaid mõnusalt krõmpsuks kuna need läksid veel ka ahju. Samas kuna ma kana tahab suhteliselt vähe ahjus olla, kartsin ma, et juurviljad ei valmi nii kiirelt. Eriti kuna ma ei jõudnud neid eelnevalt sulatada :) Külmunud õisikud viskasin keevasse vette. Kasutasin kaanega ahjupotti, mille põhja laotasin fileetükid, peale brokkoli- ja lillkapsaõisikud ning seejärel kaste. segasin kergelt ja raputasin peale riivjuustu. Ahjupotile kaas peale ja ahju u 200 kraadi juures küpses see äkki 15-20 minutit. Valmis ta oligi ja maises hästi. Brokkoli ja lillkapsas sobis karrkastmega kenasti ja tasub teinekordi teha.
Head isu!

Tuesday, November 8, 2011

Kanafilee lehttaignas

Võib öelda, et ma ei ole terve oma teadliku elu jooksul ka nii palju kolinud kui nüüd viimase poole aasta jooksul. Nüüdseks oleme jälle ennast lahti pakkinud ja järgmised kuus kuus õnneks uut kolimist ei tule. Kevadel aga hakkab jälle nalja saama :) Mulle isegi täitsa meeldib selline mustlase elu hetkel. Arvatavasti just selle tõttu, et olin enne meie korterisse kolimist elanud ühes kohas 20 aastat. Korteris sai nüüd 6 aastat oldud. Ülejäänud kolme kuu ja kaheksa päeva jooksul olen jõudnud elada kolmes kohas :)))) Nüüd on lõpuks kõik jälle lahti pakitud ja on jäänud isegi aega üle siin ringi vaatamiseks. Pühapäeval tegime shoppingu päeva. Või noh, mis shoppingu, vaatasime lihtsalt kohalikud keskused üle. Üht-teist sai ostetud ka külmkappi ja sellest ma eile õhtusöögi valmistasingi. Tegemist kanafileega lehttaignas, kuhu lisasin veel ka ananassi, hapukurki ja juustu. Ananass ja hapukurk annavad selle minule meeldiva magus-hapu maitse, mis kanaga väga hästi sobib. Et kõik koos püsiks ja veelgi mahlakam oleks, lisasin juustu.
Ühesõnaga kasutasin:
kanafilee
ananassikonserv
hapukurk
juust
lehttaigen
sool
pipar
sidrun

Koguseid ma kirja ei pane, selgitan üldiselt. Eks igaüks ise teab palju ta mida soovib, ei ole tegemist ju teab mis raske toiduga. Maitsestasin kanafilee soola, pipraga ja pigistasin paar teelusikatäit sidrunimahla ka hulka. Lasin panni kuumaks ja pruunistasin kergelt fileetükid mõlemalt poolt ja tõstsin kõrvale. tükeldasin ananassirõngad ja hapukurgid ning viilutasin juustu, et kõik oleks mul kõrval valmis, ainult kokku tõsta. Lehttaigna rullisin õhukeseks ja asetasin taigna peale kanatüki. Selle peale puistasin ananassi ja kurki ning kõige peale laotasin juustuviile. Tõstsin taignalehe üle kanatüki ja sulgesin ääred kahvliga. Piserdasin natukene õli peale ja tõstsin ahju. 220 kraadi juures küpsetasin kuni tainas oli ilus pruunikas. See käis päris kiirelt ja õnneks kana ei tohikski kaua ahjus hoida, kuivab ära. Kui tainas pealt ilus pruun, tõstsin välja, hakkisin väikse salati juurde ja valmis see õhtusöök oligi :) Kalli kaasa lemmik lihadest ongi kana ja see kooslus meeldis talle väga. Sain loa seda teinekordki teha.
pildi tegin siis kui sisu oli jahtunud. Kuumalt oli juust ka mõnusalt vedel :)

Head isu!

Wednesday, July 13, 2011

Valgehallitusjuustuga täidetud kanafilerull peekonis Krimmipärase salatiga

Pearoaks oma õhtusöögil tahtsin teha miskit kergemat kuna suveaeg ka, seega kui valida oli kas sealiha või kanaliha, läksin viimase peale välja. Ka lisandiks tegime lihtsalt salatit.
Rulli tegemiseks lõikasin fileetüki lahti, maitsestasin mõlemalt poolt soola ja pipraga ning filee keskele asetasin värsked basiilikalehed, lehtede peale valgehallitusjuustu ning natukene tilli. Rullisin filee kokku ning selle ümber keerasin peekoni. Seda küll müüdi peekoni nime all aga põhimõtteliselt oli see ilma pekita, suhteliselt taine. Ma poes spetsiaalselt valisin sellise :) Peekon ümber, sidusin rulli niidiga kinni ja asetasin iga rulli eraldi fooliumi sisse, et kui juust välja voolama hakkab, jääb see vähemalt liha ümber küpsema selle asemel, et panni põhjas kõrbeda. Kui esimesed külalised olid kohal, panin liha ahju: 190 kraadi ja 4o minutit. Kallis kaasa arvas, et liha jäi liialt kuiv ja oleks võinud vähem aega ahjus olla. Mina kuivust ei täheldanud aga 40 minuti järel oli liha küll täiesti valmis, seega oleks võinud vabalt ka vähem aega ahjus hoida. Liha kõrvale valmistas mu kallis kaasa Krimmipärase salati. Kuna ta hiljuti just sealt tuli, tõi ta kaasa kohalikku tomatit, punast sibulat ja rafineerimata maisiõli. Hakkis sibula ja meie kohaliku väikese kurgi, Krimmi kohaliku tomati, maitsestas soola-pipra ning maisiõliga. Seda kohalikku õli müüdi seal nii, et ta tõi koju 1,5 liitrise plastmasspudeli sees, kuhu see tal kohapeal villiti :) Pudel nägi suhteliselt õudne välja, villisime kodus ta kohe ümber. Maitselt meenutab see pähklit, seega minu jaoks oli salatil mõnus pähkli maitse. Kastmeid lihale ma hästi teha ei oska veel, eks kunagi hakkan ka neid valmistama, seni peab liha lihtsalt salatiga sööma, sorri :)

Head isu!