Kogused on täpselt sellised nagu igaüks ise tahab ja maitseainetest kasutasin basiilikat, tüümiani ning soola. Lõikasin suuremad tomatid sektoriteks, pisikesed pooleks. Taldriku peal segasin kuivatatud basiilika ja tüümiani omavahel ning veeretasin tomatisektoreid maitseaines. Ahjuplaadile asetasin küpsetuspaberi ning paberi peale raputasin meresoola. Soola peale asetasin maitsestatud tomatisektorid. Kui kõik tomatid plaadil, raputasin ka peale natukene soola. Ahju soojendasin 90 kraadi peale ning lükkasin plaadi tomatitega ahju, kus need olid 8 tundi pidevalt sama kuumuse juures.
Monday, August 8, 2011
Ahju"päikese"kuivatatud tomatid
Kogused on täpselt sellised nagu igaüks ise tahab ja maitseainetest kasutasin basiilikat, tüümiani ning soola. Lõikasin suuremad tomatid sektoriteks, pisikesed pooleks. Taldriku peal segasin kuivatatud basiilika ja tüümiani omavahel ning veeretasin tomatisektoreid maitseaines. Ahjuplaadile asetasin küpsetuspaberi ning paberi peale raputasin meresoola. Soola peale asetasin maitsestatud tomatisektorid. Kui kõik tomatid plaadil, raputasin ka peale natukene soola. Ahju soojendasin 90 kraadi peale ning lükkasin plaadi tomatitega ahju, kus need olid 8 tundi pidevalt sama kuumuse juures.
Sunday, August 7, 2011
Napoleoni kook
Olen kuulnud ja näinud, et napoleoni tehakse ka erinevate retseptide järgi - küll keedukreemiga kui kondentspiima kreemiga, küll paarikihilisena kui 12kihilisena. Minul on oma retsept mida olen kasutanud juba aastaid. Paremat kooki kui oma napoleon ei ole ma seni ka saanud, et oma retsepti muuta. Minu kook koosneb neljast kihist ja keedukreemist. Tahaks jubedalt proovida kodust napoleoni, mis on tehtud 10-12 kihiga ja mis on raskuse all seisnud jne, oleks huvitav. Kahjuks pole võimalust olnud. Tean ühte inimest, kes pidavat sellist kooki tegema ... peaks tüütama hakkama, et proovida saaks :)Kogused on üheks suureks koogiks. Suur tähendab ahjuplaadi suurune. Täpselt poole kogusega teen ma väikese ehk poole ahjuplaadi koguse. Vahe on siis ainult selles, et kui põhjasid küpsetan, siis poole koguse koogi puhul kasutan kahte ahjuplaadi suurust põhja, mis mõlemad tuleb kohe ahjust võttes pooleks lõigata. Hiljem on põhi juba krõbe ja võib lõigates puruneda valest kohast. Nii jääb 4 poolikut põhja. Suure koogi puhul 4 suurt põhja. Kreemi kogus ka siis poole väiksem.
Põhja taigna tegin ma ka varem ise järgmise retsepti järgi:
500 g margariini
2 muna
2 klaasi vett
1 kg jahu
Segasin toasooja margariini teiste komponentidega kokku taignapalliks, asetasin palli külma tunniks-kaheks ning siis jagasin neljaks ning rullisin lahti ja küpsetasin.
Nüüd olen ma mugavam ja minu arvates sobib see ka maitselt paremini seega kasutan lehttainast. Ostan sellist mis ei ole rullis vaid lehtedena. Kiloses pakis on 4 lehte - ideaalne suureks koogiks ja väikses pakis 2 lehte.
Seekord kasutasin ka 1 kg lehttainast kuna tegin suure koogi. Rullisin ükshaaval 4 lehte lahti suure ahjuplaadi suuruseks ning küpsetasin ükshaaval. Küpsetamisel peab vaatama, et ahi ühtlaselt küpsetaks, lehte ei tohi liiga pruuniks lasta! Ennem natukene heledam kui tumedam. Tumedaks tõmbunud leht annab kohe teise välimuse ja maitse. Põhjasid rullides, rullisin lehed vahepeal ikka liiga suured nii, et ei mahtunud plaadile ära. Siis lõikasid servad maha, mõttetu on jätta taigen nii suureks, et plaadi servad on kaetud, ainult põhi ikka sest meil on vaja sirget plaati. Taignast lõigatud servad tõstsin kõrvale ning viimasena viskasin kõik servad ahjuplaadile ning küpsetasin ka need. Küpsenud ser
Põhjad valmis, hakkasin keedukreemi valmistama. Selleks kasutasin:
1200 ml piima
6 sl jahu
6 munakollast (mina kasutasin 7 kuna osad olid jube pisikesed)
12 sl suhkrut (suht kuhjaga ikka)
1 sl vaniljesuhkrut
1 pk taluvõid
Mõõtsin piima potti ja panin tulele. Samal ajal vahustasin munakollased suhkru ja vaniljesuhkruga pehmeks vahuks. Teises kausis segasin 6 sl jahu veel umbes 100 ml piimaga aga võib teha ka veega. Jahu-piima segu segasin mikserdades, et tükke sisse ei jääks. Vahepeal segasin piima ja kontrollisin, et see ei läheks kõrbema. Kui piim oli juba auravalt kuum aga veel ei keenud, kallasin piima sisse munakollase-suhkrusegu ja edasi piima segamiseks kasutasin mikserit. Mikser teeb kreemi mõnusaks pehmeks ja ei lase tükki minna. Kui muna-suhkrusegu sees, tuleb kreemi pidevalt segada, et see põhja ei kõrbeks. Segu hästi natukene jahutab piima aga kui segu jälle täiesti kuum ja võib varsti keema minna, siis kallasin sisse jahu-piimasegu. Seda segu võiks kallata vähehaaval niristades ja ise samal ajal pidevalt mikserdades sest jahusegu võtab kohe tükki kui ei segata. Eks kui tükid sees, saab ka koogi tehtud aga nagu iga teise kreemiga, ega ta kõige parem pole :) Peale jahusegu lisamist hakkab kreem kohe paksenema seega hoolikalt mikserdada ning kui kreem ilus siidjas ja jahusegu kenasti segunenud, siis lisan võitükid ning mikserdan kuni või on sulanud. Ongi kreem valmis :) Põhja kõrbemise oht on kõige suurem peale munasegu lisamist ning peale jahusegu lisamist.
Igaks juhuks võib mõlema segu sissesegamise hetkeks poti pliidilt ära tõsta. KUI peaks põhja kõrbema ... näiteks mikserdades hakkab kreemi pinnale tulema tumedaid tükke, siis võiks kreemi kohe uude potti kallata ja põhja mitte kraapida - nii on võimalik, et kõrbemaitset ei jää kreemile aga see tähendab, et neid mustasid kõrbetükke ei tohiks väga kreemi sisse jääda. Muidu kogu koogil kõrbemaitse juures. Edasi kreem ka jahtuma ning kui kreem on juba vähemalt toasoe, võib hakata kooki kokku panema. Mina teen tavaliselt ahjuplaadi peale - põhja küpsetuspaber, selle peale plaat, kreem, plaat kreem kuni neljas plaat on paigas. Neljanda plaadi peale tuleb veel kreem ning kreemi peale nüüd siis taigna puru. Kook peaks vähemalt 12h külmikus seisma. Ma tavaliselt teen koogi üks päev varem, et see saaks vähemalt 24h seista. 36h pärast kook veelgi parem :) Kui liiga vähe seista lasta siis võivad põhjad kuivad jääda ja kreem valgub hammustamisel lihtsalt välja.Enne serveerimist lõikan kõik ääred u 1 cm laiuselt ära, et kook oleks kena välimusega ja siis äärte maitsemisest saan juba aru kas kook tuli hea :) Seekord tuli väga hea!
Vähe teistmoodi kartulisalat
Ma tegelikult ei oskagi nimetada seda salatit aga kuna kartul oli üks komponent siis nimetagem seda kartulisalatiks. Oma metsanotsu juurde tahtsin pakkuda salatit aga mitte päris kurgi-tomati segu vaid miskit huvitavamat. Vaatasin natukene retseptiraamatutes ringi aga siis tuikas korra peas, et no mida ma otsin, salat tähendab ju seda, et pane täpselt neid komponente mis tahad! Nii otsustasingi teha salatit järgmistest komponentidest:

0,5 kg pisikesi värskeid kartuleid
4 tomatit
kolmveerand pikka kurki
300g kodust suitsusinki
5 redist
5 kõvaks keedetud muna
roheline sibul
purk marineeritud minikurke
Kastmeks:
3 sl majoneesi
4 sl hapukoort
2 tl sidruniessentsi
sool
pipar
4 sl marineeritud kurgivedelikku
Kuna tegemist oli laupäevase päevaga, siis hommikul läksime kõigepealt turule komponente jahtima. Tahtsin just eriti pisikest väikest kartulit ja suitsusinki. Tomati ja kurgi saime oma kasvuhoonest - seda on ikka niiiiii hea öelda :)))) Mul esimest aastat oma kasvuhoone, niiet ma naudin seda lauset veel nii kaua kui saab :) Sibula võtsin ka peenralt aga redise pidi turult võtma. Kusjuures ma pean jälle teemast kalduma ja rääkima natukene turu olukorrast. Teadaolevat käin ma Keskturul, kolmapäeval aga pidin Nõmme turul käima ... jah, koht ise on ilus, puhas, purskaev ja puha aga tundub, et kliendid maksavad selle ilu ka kõik kinni - KOHUTAV kui kallis seal kõik on! Mul oli tarvis küüslauku oma letšo jaoks ja nagu letšo blogis mainisin, maksis Eesti küüslauk 15 eurot/kg!!! Nüüd keskturul vaatasin, et seal on küüslauk max 7-8 eurot kilo. No mida vahet! Ja samamoodi ilus Eesti küüslauk. Ei, Nõmme turg mind ei tõmba kohe üldse.
Tulles tagasi retsepti juurde, siis keetsin kartulid koorega, jahtudes koorisin ning lõikasin neljaks või kuueks. Keetsin ka munad ning 3 muna lõikasin kohe salatisse nii, et jätsin ka suhteliselt suured tükid, kaheksaks lõikasin munad. Singi lõikasin ka suurteks kuubikuteks, samuti tomati ja kurgi. Juurde kallasin kolmveerand purki marineeritud minikurke - neid ei hakkinud üldse. Kogu salat sai suurte tükkidega.
Kastmeks segasin kõik ülalmainitud komponendid kokku ning lisasin kastme salatile ning segasin läbi. Salati peale raputasin ülejäänud munaveerandid, marineeritud kurgid, hakkisin veel viimased redised ning panin salatile kaane peale. Külaliste saabudes võtsin lihtsalt kaane maha ja serveerisin sama kausiga.
Peab ütlema, et salat sai tõesti väga hea ... mõnus vaheldus tavalisele kartulisalatile. Ja need minikurgid olid eriti vahvad seal sees :)
Head isu!
0,5 kg pisikesi värskeid kartuleid
4 tomatit
kolmveerand pikka kurki
300g kodust suitsusinki
5 redist
5 kõvaks keedetud muna
roheline sibul
purk marineeritud minikurke
Kastmeks:
3 sl majoneesi
4 sl hapukoort
2 tl sidruniessentsi
sool
pipar
4 sl marineeritud kurgivedelikku
Kuna tegemist oli laupäevase päevaga, siis hommikul läksime kõigepealt turule komponente jahtima. Tahtsin just eriti pisikest väikest kartulit ja suitsusinki. Tomati ja kurgi saime oma kasvuhoonest - seda on ikka niiiiii hea öelda :)))) Mul esimest aastat oma kasvuhoone, niiet ma naudin seda lauset veel nii kaua kui saab :) Sibula võtsin ka peenralt aga redise pidi turult võtma. Kusjuures ma pean jälle teemast kalduma ja rääkima natukene turu olukorrast. Teadaolevat käin ma Keskturul, kolmapäeval aga pidin Nõmme turul käima ... jah, koht ise on ilus, puhas, purskaev ja puha aga tundub, et kliendid maksavad selle ilu ka kõik kinni - KOHUTAV kui kallis seal kõik on! Mul oli tarvis küüslauku oma letšo jaoks ja nagu letšo blogis mainisin, maksis Eesti küüslauk 15 eurot/kg!!! Nüüd keskturul vaatasin, et seal on küüslauk max 7-8 eurot kilo. No mida vahet! Ja samamoodi ilus Eesti küüslauk. Ei, Nõmme turg mind ei tõmba kohe üldse.
Tulles tagasi retsepti juurde, siis keetsin kartulid koorega, jahtudes koorisin ning lõikasin neljaks või kuueks. Keetsin ka munad ning 3 muna lõikasin kohe salatisse nii, et jätsin ka suhteliselt suured tükid, kaheksaks lõikasin munad. Singi lõikasin ka suurteks kuubikuteks, samuti tomati ja kurgi. Juurde kallasin kolmveerand purki marineeritud minikurke - neid ei hakkinud üldse. Kogu salat sai suurte tükkidega.
Kastmeks segasin kõik ülalmainitud komponendid kokku ning lisasin kastme salatile ning segasin läbi. Salati peale raputasin ülejäänud munaveerandid, marineeritud kurgid, hakkisin veel viimased redised ning panin salatile kaane peale. Külaliste saabudes võtsin lihtsalt kaane maha ja serveerisin sama kausiga.
Peab ütlema, et salat sai tõesti väga hea ... mõnus vaheldus tavalisele kartulisalatile. Ja need minikurgid olid eriti vahvad seal sees :)
Metsanotsu pärlsibulatega
Ammu polnud päris liha teinud. Kui lähimineviku lihatoitudest rääkida, siis saab ainult grillitud kana mainida :) Eile tuli meile aga paar külalist, mis puhul otsustasime metssiga teha jälle. Metssiga on meie peres tavalisem lihatoit kui kodusiga, seega on mul juba ka oma nipid kuidas seda teha ja ka kuidas kindlasti mitte. Paljude arvates on esiteks metssealihal liiga spetsiifiline "oma" maitse. Seda saab tasakaalustada näiteks kadakamarjadega ja/või meega. Minu jaoks on mesi alati kindel asi mida metsanotsu puhul kasutan. Kui parajasti leidub, siis ka kadakamarju. Mitte aga selleks, et notsu oma maitset ära saada vaid see lihtsalt muudab liha maitse veel paremaks :) Teiseks jääb metsanotsu liha tihtipeale nätske ... kuidas võtta - iga liha jääb nätske kui seda liiga vähe küpsetada, metsanotsu vajab lihtsalt veel rohkem küpsemise aega kui kodusiga. See võib tulla hea ka pooleteise tunniga ahjus aga sel juhul peab see enne nii kaks päeva marinaadis laagerduma, muul juhul 2,5-3h ahjus. Ja ahjus olles ei tohiks liha kuiv olla, ikka mingi vedelikuga koos.
Mina võtsin hommikul sügavkülmast
välja oma lihatüki, mis kaalus u 1,5 kg, panin jäisena vette ligunema päevaks. Õhtul valmistasin marinaadi, milleks läks:
1 suur purk pärlsibulaid - mis ta ongi, kolmveerandliitrine vist.
1,5 sl soola
1 sl purustatud pipart
2 sl mett
10 kadakamarja
100 ml kuiva õunasiidrit.
2 sl sojakastet
1 keskmine sibul
4 küüslaugu küünt
Õunasiider mul lihtsalt oli üks poolik, seetõttu kasutasin ära, muidu poleks pannud ja usun, et midagi poleks ka muutunud.
Tükeldasin liha u 1,5 cm paksusteks viiludeks ja panin kaussi, kuhu peale lisasin kõik ained peale pärlsibulate ja siidri. Kadakamarjad litsusin noa alla puruks ja hakkisin neid veidi enne kui sisse viskasin, et need maksimaalselt maitset annaksid. Kui liha oli kõikide teiste ainetega kokku seebitatud, lisasin pool purki pärlsibulaid ning kallasin peale pool purki pärlsibula vett. Lisaks siider. Liha oli enam kui kolmveerand vedelikuga kaetud. Kausile kile v kaas peale ning külmkappi. Ahju panin liha alles järgmisel õhtul. Enne ahju panemist ajasin panni pliidil kuumaks ning praadisin igat viilu kahelt poolt paar sekundit. Pann peab ikka nii kuum olema, et see liha esimese kihi paari sekundiga pruunikaks tõmbab. Siis liha pannilt otse ahjukotti ning kotti valasin juurde teise poole pärlsibulatest koos vedelikuga. Kott kinni ja ahju. Kõigepealt panin 250 kraadi ja 20 minutit, edasi 160 kraadi ja 1 h ning lõpuni oli ahi lausa 120 kraadi juures. Kokku oli liha mul ahjus 2 tundi ja 30 minutit, siis panin ahju kinni aga jätsin liha veel suletud ahju 15 minutiks enne kui välja võtsin. Välja võttes lõikasin koti lahti ning serveerisin notsut vaagnal koos kotist tulnud pruunikate pärlsibulatega. Liha leem oli ka hea, sellest planeerisin keeta kastet juurde aga kuna esiteks polnud aega ja teiseks ma liha kõrvale vaid salatit pakkusin, ei hakanud seda tegema. Vaagnale tõstsin küll kastet kulbiga nii, et iga lihatükk sai ka natukene peale veel enne serveerimist.
Liha tuli maitsev, kes armastab rohkem magedamat toitu, soovitan vähem soola panna. Aga notsu tuli tõesti mõnusalt pehme ja hea. Üldse mitte kuiv ja nätske nagu mõni on harjunud metssiga mäletama :)
Head isu!
Mina võtsin hommikul sügavkülmast
1 suur purk pärlsibulaid - mis ta ongi, kolmveerandliitrine vist.
1,5 sl soola
1 sl purustatud pipart
2 sl mett
10 kadakamarja
100 ml kuiva õunasiidrit.
2 sl sojakastet
1 keskmine sibul
4 küüslaugu küünt
Õunasiider mul lihtsalt oli üks poolik, seetõttu kasutasin ära, muidu poleks pannud ja usun, et midagi poleks ka muutunud.
Tükeldasin liha u 1,5 cm paksusteks viiludeks ja panin kaussi, kuhu peale lisasin kõik ained peale pärlsibulate ja siidri. Kadakamarjad litsusin noa alla puruks ja hakkisin neid veidi enne kui sisse viskasin, et need maksimaalselt maitset annaksid. Kui liha oli kõikide teiste ainetega kokku seebitatud, lisasin pool purki pärlsibulaid ning kallasin peale pool purki pärlsibula vett. Lisaks siider. Liha oli enam kui kolmveerand vedelikuga kaetud. Kausile kile v kaas peale ning külmkappi. Ahju panin liha alles järgmisel õhtul. Enne ahju panemist ajasin panni pliidil kuumaks ning praadisin igat viilu kahelt poolt paar sekundit. Pann peab ikka nii kuum olema, et see liha esimese kihi paari sekundiga pruunikaks tõmbab. Siis liha pannilt otse ahjukotti ning kotti valasin juurde teise poole pärlsibulatest koos vedelikuga. Kott kinni ja ahju. Kõigepealt panin 250 kraadi ja 20 minutit, edasi 160 kraadi ja 1 h ning lõpuni oli ahi lausa 120 kraadi juures. Kokku oli liha mul ahjus 2 tundi ja 30 minutit, siis panin ahju kinni aga jätsin liha veel suletud ahju 15 minutiks enne kui välja võtsin. Välja võttes lõikasin koti lahti ning serveerisin notsut vaagnal koos kotist tulnud pruunikate pärlsibulatega. Liha leem oli ka hea, sellest planeerisin keeta kastet juurde aga kuna esiteks polnud aega ja teiseks ma liha kõrvale vaid salatit pakkusin, ei hakanud seda tegema. Vaagnale tõstsin küll kastet kulbiga nii, et iga lihatükk sai ka natukene peale veel enne serveerimist.
Liha tuli maitsev, kes armastab rohkem magedamat toitu, soovitan vähem soola panna. Aga notsu tuli tõesti mõnusalt pehme ja hea. Üldse mitte kuiv ja nätske nagu mõni on harjunud metssiga mäletama :)
Thursday, August 4, 2011
Letšo
Korjasime siis kokku:
3 kg tomatit
1,2 kg rohelist paprikat
2 kg sibulat - selle pidin poest ostma, omadel lasen veel kasvada.
20 küüslaugu küünt
Maitsestamiseks läks:
pool klaasi suhkrut
3 sl soola
1 sl pipart
2 sl äädikat
4 sl hakitud basiilikat
Sibula l
Head isu!
Arbuusid ja Melonid
Juuni alguses kirjutasin oma arbuuside ja melonite kasvatamisest (vt siit) ja tänaseks on möödas juba ligi kaks kuud. Sain ju kaks väga ilusat ja suurt arbuusitaime tuttavate käest, mis panin kasvuhoonesse ning enda pisikesed ja kidurad taimed panin aiamaale. Aiamaale läks 9 taime maha 4.mail - 5 arbuusi ja 4 melonit. Nagu allolevalt pildilt näha, olid taimed päris pisikesed. Eriti kui võrrelda nendega, mis kasvuhoonesse maha panin: vt pilt
Kuna nii ööd kui päevad olid siiski suhteliselt külmad, ehitasin taimedele "kasvuhooned" peale. Lõikasin 5l veepudelitel põhjad alt ära ning asetasin need taimede peale. Ööseks keerasin pudelitel korgid ka peale. Hommikul võtsin korgid jälle maha. Kui olid juba ilusad ja tõesti soojad ilmad, võtsin päevaks "kasvuhooned" pealt ära aga ööseks jätsin siiski veel kuni juuni lõpuni umbes. Juulist korjasin "kasvuhooned" ära ja enam neid ei kasutanud.
Tänaseks näeb sama peenar välja selline:
Taimed on nii suureks läinud, et enam ei saa aru kust üks algab ja teine lõppeb :) Aga pean ütlema, et kasvuhoone taimed on TÄPSELT sama suured kui siis kui ma need sain. Nende peal ei ole mitte mingeid vilju isegi. Õuetaimed on kordades suuremad. Kuigi muld kasvuhoone taga ja kasvuhoones sees on täpselt sama. Seal oli enne mullahunnik, mille ehitades kasvuhoonesse tassisime. Hunniku kohale tegin oma peenra.
Viljad on pisikesed aga ma loodan, et oktoobri alguseks ehk on piisavalt suured, et midagi maitsta.
Parempoolsel pildil on arbuusi vili. Melonitest ei saa ma hästi veel aru aga tundub, et sellest võib vili välja kujuneda:

Arbuusidelt korjasin osad viljad pealt ära nii, et taime peale ei jääks rohkem kui 4-5 vilja. Tegelikult peaks 2-3 jääma aga no ma ei raatsi ju ära noppida neid ...
Vaatame ja ootame mis edasi saama hakkab. Eks septembri lõpus teen uued pildid ja raporteerin kuidas kasvavad.
Viljad on pisikesed aga ma loodan, et oktoobri alguseks ehk on piisavalt suured, et midagi maitsta.
Arbuusidelt korjasin osad viljad pealt ära nii, et taime peale ei jääks rohkem kui 4-5 vilja. Tegelikult peaks 2-3 jääma aga no ma ei raatsi ju ära noppida neid ...
Vaatame ja ootame mis edasi saama hakkab. Eks septembri lõpus teen uued pildid ja raporteerin kuidas kasvavad.
Wednesday, August 3, 2011
Einesai kodujuustuga
Suvine aeg ja palavus, ega siis palju süüa ei tahagi ja kodus viibime ka nii vähe, et söögitegemisest ei tule midagi välja.
Kuna august on käes ja tuleb ennast tagasi töölainele viima hakata, võtsin ennast kätte ja valmistasin koduse hommikusöögi. Varem käis asi nii, et tass kohvi ja minekule! Äratasin ka oma kalli kaasa täna enne üheksat, et ka tema varajase ärkamisega harjuma hakkaks jälle.
Hommikusöögi menüüs oli einesai kodujuustuga ning meie tavapärane piimakohv pärnaõiesiirupiga.
Einesai on Euroleiva toode. Pakis on kaks kahepoolset pikliku saia seesamiseemnetega. Need on parajalt suured, et üks saiapool täidab ühe inimese hommikutühjuse kõhus.
Kodujuustukatte valmistamiseks kasutasin:
1 pk (300g) kodujuustu. Ostsin juba eelnevalt hapukoorega segatud kodujuustu.
1 sl majoneesi

1 tomat
veerand pakki kanasinki
pool ananassikonservi (väike konserv 227g, sellest u 110g kasutasin)
1 muna
1 sl hakitud porrut
1 tl hakitud basiilikat
sool
pipar
riivitud juust
estragon
Sellest kogusest sai neli einesaia poolikut ehk täpselt üks pakk :)
Kummutasin kodujuustu kaussi, hakkisin hulka kanasingi, ananassi, tomati. Lõin peale muna, lisasin majoneesi n
Saiad said head! Hea lihtne ja maitsev algus meie uuele elule :)
Luban, et nüüd hakkame korralikult toituma jälle ja saab siingi varsti üht-teist uut juba näha!
Head isu!
Subscribe to:
Posts (Atom)